Małe, atrakcyjne, często bardzo drogie

29.04.12

Ceny kawalerek w dobrym stanie i dobrej lokalizacji s± wysokie: wynosz± ¶rednio ok. 10 tys. zł za mkw. Trudno liczyć na rabaty

Choć sprawą teczki TW „Bolka", którą odnaleziono w domu generała Czesława Kiszczaka, żyją od kilkunastu dni komentatorzy i politycy, z zamówionego przez „Rzeczpospolitą" sondażu wynika, że Polacy mają do niej znacznie większy dystans. Parę dni temu zadzwonił do mnie czytelnik, właściciel autoryzowanego warsztatu samochodowego z tzw. ściany wschodniej. – Tego roku chyba już nie przetrwam – żalił się. – Wy tam piszecie o presji płacowej, a ja mam presję podwójną. Rywale nie wystawiają rachunków i nie dość, że kradną mi klientów, to teraz zaczęli odbierać najlepszych mechaników. Oficjalnie płacą minimalną stawkę krajową, pod stołem resztę. Ja takiej konkurencji nie sprostam, bo zachodni koncern patrzy mi na ręce – westchnął. I... Miesiąc przed wyborami premier dowiedział się, że zostanie w przyszłości postawiony w stan oskarżenia pod zarzutami korupcji. Zatrzęsie to izraelską sceną polityczną.Manchester City zremisował na wyjeździe z Newcastle United 2:2 w meczu 14. kolejki Premier League - czytamy w Onecie. Traktat Unia-Kanada o wolnym handlu CETA w części chroniącej inwestorów nie narusza unijnego prawa - orzekł Trybunał Europejski (ECJ). Kiedy lokator przez wiele miesięcy nie płaci czynszu i nie chce się wyprowadzić, jedyne, co pozostaje, to eksmisja z lokalu

WskaĽnik, według którego liczone jest oprocentowanie kredytów w rodzimej walucie, obniżył się niedawno. Kiedy kredytobiorcy odczuj± tę zmianę?

Firma założona w 2003 roku ma powody do zadowolenia. Z linii produkcyjnej zjechała milionowa Tesla. Elon Musk na twitterze opublikował post, na którym widać czerwony Model Y wraz z zespołem odpowiedzialnym za jego montaż. Nowe trasy ekspresowe, mosty, estakady powstają we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Inwestycje warte miliardy złotych mają ułatwić życie kierowcom.

Choć na Ursynowie podaż ofert jest pięciokrotnie większa niż na Bielanach, lokale w pobliżu Lasu Kabackiego s± droższe od mieszkań przy Lesie Bielańskim 36-letni piłkarz Margam Football Club z walijskiej ligi amatorskiej po przegraniu przez jego drużynę 0:5 meczu "użył swojego samochodu jako jednotonowej broni" i "powalał kibiców jak kręgle" - orzekł sąd uznając, że Lee Taylor jest winny stawianych mu zarzutów. Do końca stycznia mają być gotowe wstępne listy PiS do PE. Zanim zostaną zatwierdzone w marcu, rządzących czeka kilka strategicznych decyzji.Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił nowe limity cen metra kwadratowego mieszkania kwalifikuj±cego się do programu „Rodzina na Swoim”. Kto na tym zyska: poszukuj±cy mieszkań, deweloperzy czy banki? Banki nie chc± już pożyczać na mieszkanie we frankach szwajcarskich. Tylko dwa udziel± kredytu w CHF przy 30-proc. wkładzie własnym Centrum Nauki Kopernik ogłosiło konkurs dla najemców, którzy pokieruj± kawiarni± w budynku

RSS

Nagroda „Rzeczpospolitej" - Jacek Turczyk

15.04.16

7 czerwca 2015 roku na Polach Wilanowskich w Warszawie podczas mszy świętej, prezydent elekt Andrzej Duda chwycił niesioną podmuchem wiatru hostię.

RSS

Prawnik: Trzeba mieć aplikację i otwarty umysł

29.07.18

Prawnicy ciągle uczą się nowych dyscyplin, musimy się do tego przyzwyczaić.

RSS

Hiszpański Sąd Najwyższy wzywa Puigdemonta

01.11.17

Hiszpański Sąd Najwyższy wezwał zdymisjonowanego szefa rządu Katalonii Carlesa Puigdemonta i 13 członków jego byłej administracji do stawienia się w czwartek na przesłuchanie. Poinformował też, że rozpoczyna procedury związane z postawieniem zarzutów Puigdemontowi i innym przywódcom katalońskim w związku z rebelią.

RSS

Bank da kredyt i weĽmie dom w spadku

29.04.10

Specjalne renty dla emerytów w zamian za przepisanie ich nieruchomo¶ci bankom. Za przekazanie praw bankowi otrzymaj± gotówkę jednorazowo lub w ratach

RSS

Box sponsorowany

akwarium typy. Akwarium to specjalnie skonstruowany sztuczny pojemnik, maj±cy na celu podtrzymywanie zgodno¶ci naturalnej i umożliwienie egzystencji organizmom wodnym, które rozwijaj± się w okoliczno¶ciach słodkowodnych albo słonowodnych. Głównie akwarium stosuje się jednak dla aranżacji pomieszczenia lub do korzystania przez wielbicieli ryb i odrębnych istot wodnych, które maj± możliwo¶ć w nim egzystować. Będ±c wła¶cicielem akwarium trzeba zwrócić uwagę na jego elementy wewnętrzne, czyli istoty, jedzenie dla nich, elementy wyposażenia zbiornika i różnorodne uzupełnienia, które ułatwiaj± np. usuwanie zanieczyszczeń. Akwaria, któreefektownie ozdobimy z pewno¶ci± będ± służyły pomieszczeniu, w którym zostały usytuowane. Rybki to tak naprawdę zwierz±tka domowe, których na nieszczę¶cie nie da się dotykać, ani spędzić z nimi czau podobnie jak. Jednakżde z tej opcji wynika wiele pozytywów, więc je¶li zależy nam na standardzie własnego pokoju, zastanówmy się, czy szklany akwen nie byłby dla tego pomieszczenia idealn± propozycj±. Akwaria rozróżniać można przede wszystkim na 3 rodzaje, ze względu na ich zastosowanie. Akwarium domowe to takie, które możemy nabyć i które uatrakcyjnia pokój. Mog± być tutaj trzymane ryby słodkowodne i słonowodne, a od nas zależy jakie jedzenie i elementy uzupełniaj±ce w zbiorniku ulokujemy. Akwaria badawcze s± odpowiednio przystosowane do celów naukowych i raczej nas nie zainteresuj±. Ostatnim rodzajem s± publiczne, prezentowane wszystkim chętnym, które mog± zachęcić odwiedzaj±cych do obejrzenia np. nietypowych i niespotykanych organizmów wodnych. Akwarium pogrupować można również ze względu na jego budowę. Większa ich czę¶ć wykonana została ze szkła, jednakże istniej± również takie metalowe, aluminiowe lub z tworzywa sztucznego. Najbardziej istotne, żeby która¶ ¶cianka była przeĽroczysta, by¶my mogli ogl±dać co ma miejsce w zbiorniku i czy rybki nie pływaj± na powierzchni.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które s± wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalaj±cych jednocze¶nie zapewnić gwarancje wysokiej jako¶ci i bezpieczeństwa. Możliwo¶ci technologiczne, które ci±gle rozwijaj± się w branży stolarki aluminiowej pozwalaj± stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania jest jej doskonała trwało¶ć oraz jako¶ć.

Box sponsorowany

Wymarzona kuchnia. Masz do¶ć topornych, zagracaj±cych miejsce kuchennych mebli? Nie lubisz standardowego wygl±du kuchennych sprzętów? Tego całego plastiku? Obłych kształtów? Marzy ci się kuchnia, w której będzie naprawdę dużo miejsca? Kuchnia i meble kuchenne oraz zabudowy z charakterem? Chcesz mieć komfort pracy za każdym razem, gdy co¶ gotujesz? Jest rozwi±zanie. Je¶li interesuje cię wszystko, co wymienili¶my, to, czego potrzebujesz, to meble kuchenne do zabudowy, bez dwóch zdań. Co najważniejsze, pozwalaj± schować w sobie sprzęty, których nie chcesz, z różnych powodów, widzieć. Nie do¶ć, że jest to estetyczne rozwi±zanie, to na dodatek, kiedy dobrze to rozwi±żesz, meble kuchenne Słupsk do zabudowy potrafi± być oszczędno¶ci± miejsca. Nie wszyscy maj± w końcu metraż kuchni jak w amerykańskich programach kulinarnych. Aby wybrać meble kuchenne do zabudowy, najbardziej optymalne do naszych potrzeb, warto rozeznać się w kilku miejscach przed ich wyborem. Na szczę¶cie żyjemy w czasach internetu, co pozwala skorzystać z wyszukiwarki i znaleĽć to, czego chcemy w kilka chwil, np. szukaj±c w Słupsku, jedn± z fraz jest meble kuchenne Słupsk, gdzie w wynikach możemy przebierać i wybierać, szukaj±c producenta mebli kuchennych wg naszego gustu i naszej kieszeni.

Box sponsorowany

Sala na wesele Słupsk. Zdarzaj± się nam wesela na które przyjeżdża wielu go¶ci z dalszej okolicy. Często musimy zorganizować nocleg dla tych go¶ci. W takiej sytuacji idealnym miejscem na organizację wesela, jako imprezy okoliczno¶ciowej która musi wykorzystać salę na wesele w Słupsku, czy okolicy, może być hotel, lub inne miejsce z miejscami noclegowymi. Da to możliwo¶ć noclegi dla go¶ci z dalszej okolicy bez potrzeby martwienia się o dowóz na miejsce noclegu. Jest to bardzo komfortowe zarówno dla osób organizuj±cych wesele jak też dla go¶ci i po zabawie na sali na wesele, czy inaczej mówi±c sali weselnej, kład± się oni spać, zreszt± też od razu wykorzystujemy salę na wesele Słupsk, jako miejsce poprawin bo i tak z wesela wszystko zostaje .... Coraz czę¶ciej zdarzaj± się wesela na w których bior± udział go¶cie z różnych miejsc Polski. W niektórych przypadkach może to dostarczać kłopotów ze względu na potrzebę komfortowego noclegu. Je¶li jednak zorganizujemy wesele w hotelu, czy sali na wesele Słupsk z dodatkowymi miejscami do spania, ten problem mamy z głowy. Jest to bardzo komfortowe wyj¶cie dla wszystkich. Każdy może zadbać o siebie nie robi±c przy okazji problemu innym. Problem który w innych okoliczno¶ciach mógł by być kłopotliwy z powodu wynajmowania i rezerwacji noclegów, a także kwestii dojazdu z miejsca noclegu i powrotu w nocy, w tej sytuacji najzwyczajniej znika, kto jest zmęczony kładzie się spać, czy odpocz±ć. Jest to do¶ć oczywiste wyj¶cie jednak często spotykałem się z innym rozwi±zaniem tej sytuacji i różnymi problemami z tego powodu. Oczywiste jest że w różnych miejscach kwestia wyboru miejsca będzie indywidualna. Je¶li jednak kto¶ planuje wesele w Słupsku to zachęcam do sprawdzenia oferty sali na wesele Słupsk - Pod brzoz±.

Box sponsorowany

wózki widłowe - Istnieje wiele atrybutów jakie opisuj± wózki widłowe magazynowe. Specyfikacje produktów najczę¶ciej okre¶la: udĽwig, wysoko¶ć podnoszenia, rodzaj paliwa (najczę¶ciej jest to diesel b±dĽ benzyna-gaz) oraz dodatkowe funkcje. W Polsce można znaleĽć wielu dostawców i producentów wózków widłowych magazynowych specjalizuj±cych się w różnych typach podno¶ników oraz firm oferuj±cych na sprzedaż wózki widłowe zarówno nowe jak i używane. Dodatkowo firmy te zajmuj± się nierzadko dystrybucj± szerokiego asortymentu czę¶ci tj.: widły, ogumienie oraz pozycjonery, chwytaki, przesuwy, osłony operatora, daszki, kabiny i obrotnice.

Box sponsorowany

Przewozy międzynarodowe - busy do Holandii Szczecin i Niemiec. Potrzebujesz bezpiecznego transportu busami do Holandii lub Niemiec? Nasza firma specjalizuje się w przewozach pasażerów nowoczesnymi busami do tych wła¶nie krajów. Posiadamy nowoczesne, w pełni sprawne technicznie busy Słupsk, którymi ¶wiadczymy nasze usługi. Gwarantujemy najwyższy poziom obsługi oraz atrakcyjne ceny. Posiadamy wszelkie niezbędne zezwolenia na przejazdy na terenie Niemiec i Holandii. Nasi klienci mog± liczyć na terminowo¶ć i bezpieczny transport bez względu na warunki pogodowe. Zatrudniamy wył±cznie kierowców posiadaj±cych odpowiednie kompetencje zawodowe i do¶wiadczenie. Jednocze¶nie s± to osoby sympatyczne i kontaktowe, dzięki którym podróż upływa w przyjemnej atmosferze. Busy Słupsk s± w idealnym stanie technicznym i zapewniaj± podróżnym maksymalny komfort. Godziny wyjazdów oraz dokładne trasy ustalane s± na podstawie zapotrzebowania naszych klientów. Z naszej oferty korzystaj± zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje, np. szkoły. Organizujemy przewozy do pracy oraz w celach turystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofert±. busy Słupsk to rozwi±zanie dla każdego.

Dębski: Odporni na szantażowanie

22.07.19

Wynik europejskich negocjacji wzmocnił pozycję we Wspólnocie premiera Morawieckiego – pisze dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

RSS

Wizyta Ich Cesarskich Mości Cesarza i Cesarzowej Japonii

22.03.19

W lipcu 2002 r. z wizytą do Polski przybyli Ich Cesarskie Moście Cesarz Akihito i Cesarzowa Michiko.

RSS

Prezydent Meksyku: Nielegalna imigracja do USA? To nie my

29.03.19

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador oświadczył, że jest gotów pomóc w ograniczeniu nielegalnej imigracji do USA, ale podkreślił, że to nie Meksyk jest za nią odpowiedzialny.

RSS

Niedosyt Ajaxu

01.05.19

Osłabiony kontuzjami i zawieszeniami za kartki Tottenham przegrał u siebie, ale na rewanż pojedzie z nadzieją.

RSS

Sevilla poległa w Pradze. Bramka Milika dała awans Napoli

15.03.19

Arsenal pokonał Stade Rennes 3:0 i awansował do ćwierćfinału Ligi Europejskiej. Napoli przegrało na wyjeździe z Red Bull Salzburg 1:3, ale gra dalej dzięki zaliczce z pierwszego meczu. Dwie bramki w dogrywce dały awans Slavii Praga

RSS

Wol± mieszkanie wynaj±ć, niż kupić

29.04.12

Licz±c na dalsze spadki cen klienci odwlekaj± decyzje o zakupie lokali. Szybko znikaj± jedynie te do 200 tys. zł

RSS

Prezydent odwiedził ciężko chorego młodego księdza

08.06.19

Prezydent Andrzej Duda odwiedził przebywającego w szpitalu onkologicznym w Warszawie księdza Michała Łosa.

RSS

Czy Facebook cofa nas do czasu hieroglifów

01.02.16

- Nie jest tak, że Facebook wie o nas wszystko, zwłaszcza jeśli ktoś w miarę rozsądnie z niego korzysta - mówi.Jan Zając, psycholog internetu z Uniwersytetu Warszawskiego

RSS

Świetna sesja w USA. Padł nowy rekord S&P 500

29.10.19

Indeks S&P 500 zakończył poniedziałkową sesję 0,6 proc. na plusie, zamykając się na poziomie 3039 pkt. Na jej początku doszedł do 3044,04 pkt ustanawiając nowy rekord. Od początku roku S&P 500 zyskał 21 proc.

RSS

Mniej za wynajem mieszkania

22.03.14

Stawki za wynajem mieszkania obniżyły się w ci±gu roku o 1–2 proc. – wynika z barometru „Rz".

RSS

Karapyta wci±ż marszałkiem. Głosowanie w maju

29.04.13

Na specjalnej sesji sejmiku radni PO, PSL i SLD, którzy tworz± koalicję w samorz±dzie, złożyli wniosek o odwołanie marszałka woj. podkarpackiego Mirosława Karapyty, któremu lubelska prokuratura postawiła bowiem marszałkowi siedem zarzutów m.in. korupcyjnych

RSS

Informacje


ksi±żka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, ksi±żka telefoniczna - możliwo¶ć dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawieraj±ca firmy i osoby prywatne. Nasza ksi±żka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem cało¶ciowym, czyli zawieraj±cym wszystkie 16 województw.


Menu witryny