Dom Development sprzedał dużo, zarobił mało

08.05.10

Wyniki sprzedaży mieszkań dewelopera są tak dobre jak przed upadkiem Lehman Brothers. Równocześnie zysk wypracowany w kryzysie nie zachwyca

Plaza Centers zainwestuje w Polsce ponad 1 mld zł. Buduje obecnie centra handlowe w Toruniu, Suwałkach, Kielcach i Łodzi, poinformowała spółka w piątek. W całej Europie firma realizuje obecnie 22 projekty deweloperskie Sytuacja nie do pozazdroszczenia: spłacają raty kredytowe, a nie mają na czym zabezpieczyć długu wobec banków, gdyż nie są właścicielami mieszkań, na które pożyczyli pieniądze Sprawa o zaniechanie immisji oparta na art. 144 kodeksu cywilnego ma charakter majątkowyNa klientów czeka wiele mieszkań dwupokojowych w projektach we wstępnej fazie budowy Wicepremier PRL Stanisław Kociołek znów stanie przed sądem za "sprawstwo kierownicze" masakry robotników w 1970 r. - orzekł Sąd Najwyższy. W czwartek uwzględnił on kasację gdańskiej prokuratury i uchylił prawomocny wyrok w tej sprawie. Proces będzie się toczył w Gdańsku. Brak stabilnoœci zatrudnienia staje się czymœ stałym. Warto się zastanowić nad tym, czy paradoksalnie zjawisko to może się stać motorem wzrostu gospodarczego – pisze ekspert Instytutu Obywatelskiego.

W wieku 75 lat zmarła w Krakowie profesor Maria Dzielska. Dla wielu, także dla piszšcego te słowa, po prostu „droga pani Maria". Miałem honor znać jš przez niemal całe dorosłe życie, więc formuła „odszedł wybitny naukowiec" nie może mi się jakoœ przecisnšć przez usta. Ale zarazem musi, bo przecież w swojej dziedzinie była kimœ absolutnie wyjštkowym.

Skšd absurdalne boje, które częœć prawicy toczy a to ze zdrowym żywieniem, a to z bieganiem, jazdš na rowerze czy troskš o œrodowisko naturalne, utrwalajšc tym samym obraz obskuranckiego prawicowca? Wœród syryjskich uchodŸców zmierzajšcych do Europy sš terroryœci - ostrzegł prezydent Syrii Baszar el-Asad w wywiadzie dla czeskiej telewizji.

Jeśli Wspólnota w statucie postanowi, że pragnie działać w oparciu o ustawę o własności lokali, to czy w następstwie tego faktu wszystkie poczynania wspólnoty powinny się opierać o tę ustawę? Międzynarodowe organizacje bijš na alarm: w Rosji jest coraz mniej wolnoœci. Szef Centralnego Archiwum Wojskowego, dr hab. Sławomir Cenckiewicz, zapowiedział podjęcie działań zmierzajšcych do "pełnego zinwentaryzowania zbiorów pozostajšcych w dyspozycji CAW i całej wojskowej sieci archiwalnej, informatyzacji zasobu oraz jak najszerszego ich udostępnienia historykom".- Śmierć ukazuje prawdziwą wartość człowieka. W osobie Zmarłego żegnamy wiernego syna naszej Ojczyzny, gorliwego i zaangażowanego katolika, człowieka sumienia - napisali członkowie Episkopatu. Komputeryzacja i specjalistyczne programy decydujš o powodzeniu produkcji - mówi Andrzej Roch Dobrucki, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. W wołyńskiej Ołyce powstanie maryjne sanktuarium. To szansa na wzrost oddziaływania polskiej kultury na tych terenach.

RSS

Nie godzimy się na dyskryminację

08.10.14

W Europie już utrwaliła się wiarygodność Polski – mówi wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski

RSS

Jak za Petlury i Piłsudskiego

22.01.16

Bronišc naszych racji na arenie międzynarodowej, Polska wzmacnia również własne bezpieczeństwo – pisze ambasador Ukrainy w Warszawie.

RSS

Małe gotowe lokale już dawno zostały wyprzedane

01.04.10

O niewielkie lokale jest dziś bardzo trudno

RSS

Geodeta szybciej zaplanuje drogę bądź stadion

29.03.10

Szykują się zmiany w formalnościach geodezyjnych i kartograficznych. Projektanci od razu otrzymają mapy niezbędne do przygotowywania budowy

RSS

Box sponsorowany

wózki widłowe - Istnieje wiele atrybutów jakie opisują wózki widłowe magazynowe. Specyfikacje produktów najczęściej określa: udźwig, wysokość podnoszenia, rodzaj paliwa (najczęściej jest to diesel bądź benzyna-gaz) oraz dodatkowe funkcje. W Polsce można znaleźć wielu dostawców i producentów wózków widłowych magazynowych specjalizujących się w różnych typach podnośników oraz firm oferujących na sprzedaż wózki widłowe zarówno nowe jak i używane. Dodatkowo firmy te zajmują się nierzadko dystrybucją szerokiego asortymentu części tj.: widły, ogumienie oraz pozycjonery, chwytaki, przesuwy, osłony operatora, daszki, kabiny i obrotnice.

Box sponsorowany

akwarium typy. Akwarium to specjalnie skonstruowany sztuczny pojemnik, mający na celu podtrzymywanie zgodności naturalnej i umożliwienie egzystencji organizmom wodnym, które rozwijają się w okolicznościach słodkowodnych albo słonowodnych. Głównie akwarium stosuje się jednak dla aranżacji pomieszczenia lub do korzystania przez wielbicieli ryb i odrębnych istot wodnych, które mają możliwość w nim egzystować. Będąc właścicielem akwarium trzeba zwrócić uwagę na jego elementy wewnętrzne, czyli istoty, jedzenie dla nich, elementy wyposażenia zbiornika i różnorodne uzupełnienia, które ułatwiają np. usuwanie zanieczyszczeń. Akwaria, któreefektownie ozdobimy z pewnością będą służyły pomieszczeniu, w którym zostały usytuowane. Rybki to tak naprawdę zwierzątka domowe, których na nieszczęście nie da się dotykać, ani spędzić z nimi czau podobnie jak. Jednakżde z tej opcji wynika wiele pozytywów, więc jeśli zależy nam na standardzie własnego pokoju, zastanówmy się, czy szklany akwen nie byłby dla tego pomieszczenia idealną propozycją. Akwaria rozróżniać można przede wszystkim na 3 rodzaje, ze względu na ich zastosowanie. Akwarium domowe to takie, które możemy nabyć i które uatrakcyjnia pokój. Mogą być tutaj trzymane ryby słodkowodne i słonowodne, a od nas zależy jakie jedzenie i elementy uzupełniające w zbiorniku ulokujemy. Akwaria badawcze są odpowiednio przystosowane do celów naukowych i raczej nas nie zainteresują. Ostatnim rodzajem są publiczne, prezentowane wszystkim chętnym, które mogą zachęcić odwiedzających do obejrzenia np. nietypowych i niespotykanych organizmów wodnych. Akwarium pogrupować można również ze względu na jego budowę. Większa ich część wykonana została ze szkła, jednakże istnieją również takie metalowe, aluminiowe lub z tworzywa sztucznego. Najbardziej istotne, żeby któraś ścianka była przeźroczysta, byśmy mogli oglądać co ma miejsce w zbiorniku i czy rybki nie pływają na powierzchni.

Box sponsorowany

Wymarzona kuchnia. Masz dość topornych, zagracających miejsce kuchennych mebli? Nie lubisz standardowego wyglądu kuchennych sprzętów? Tego całego plastiku? Obłych kształtów? Marzy ci się kuchnia, w której będzie naprawdę dużo miejsca? Kuchnia i meble kuchenne oraz zabudowy z charakterem? Chcesz mieć komfort pracy za każdym razem, gdy coś gotujesz? Jest rozwiązanie. Jeśli interesuje cię wszystko, co wymieniliśmy, to, czego potrzebujesz, to meble kuchenne do zabudowy, bez dwóch zdań. Co najważniejsze, pozwalają schować w sobie sprzęty, których nie chcesz, z różnych powodów, widzieć. Nie dość, że jest to estetyczne rozwiązanie, to na dodatek, kiedy dobrze to rozwiążesz, meble kuchenne Słupsk do zabudowy potrafią być oszczędnością miejsca. Nie wszyscy mają w końcu metraż kuchni jak w amerykańskich programach kulinarnych. Aby wybrać meble kuchenne do zabudowy, najbardziej optymalne do naszych potrzeb, warto rozeznać się w kilku miejscach przed ich wyborem. Na szczęście żyjemy w czasach internetu, co pozwala skorzystać z wyszukiwarki i znaleźć to, czego chcemy w kilka chwil, np. szukając w Słupsku, jedną z fraz jest meble kuchenne Słupsk, gdzie w wynikach możemy przebierać i wybierać, szukając producenta mebli kuchennych wg naszego gustu i naszej kieszeni.

Box sponsorowany

Sala na wesele Słupsk. Zdarzają się nam wesela na które przyjeżdża wielu gości z dalszej okolicy. Często musimy zorganizować nocleg dla tych gości. W takiej sytuacji idealnym miejscem na organizację wesela, jako imprezy okolicznościowej która musi wykorzystać salę na wesele w Słupsku, czy okolicy, może być hotel, lub inne miejsce z miejscami noclegowymi. Da to możliwość noclegi dla gości z dalszej okolicy bez potrzeby martwienia się o dowóz na miejsce noclegu. Jest to bardzo komfortowe zarówno dla osób organizujących wesele jak też dla gości i po zabawie na sali na wesele, czy inaczej mówiąc sali weselnej, kładą się oni spać, zresztą też od razu wykorzystujemy salę na wesele Słupsk, jako miejsce poprawin bo i tak z wesela wszystko zostaje .... Coraz częściej zdarzają się wesela na w których biorą udział goście z różnych miejsc Polski. W niektórych przypadkach może to dostarczać kłopotów ze względu na potrzebę komfortowego noclegu. Jeśli jednak zorganizujemy wesele w hotelu, czy sali na wesele Słupsk z dodatkowymi miejscami do spania, ten problem mamy z głowy. Jest to bardzo komfortowe wyjście dla wszystkich. Każdy może zadbać o siebie nie robiąc przy okazji problemu innym. Problem który w innych okolicznościach mógł by być kłopotliwy z powodu wynajmowania i rezerwacji noclegów, a także kwestii dojazdu z miejsca noclegu i powrotu w nocy, w tej sytuacji najzwyczajniej znika, kto jest zmęczony kładzie się spać, czy odpocząć. Jest to dość oczywiste wyjście jednak często spotykałem się z innym rozwiązaniem tej sytuacji i różnymi problemami z tego powodu. Oczywiste jest że w różnych miejscach kwestia wyboru miejsca będzie indywidualna. Jeśli jednak ktoś planuje wesele w Słupsku to zachęcam do sprawdzenia oferty sali na wesele Słupsk - Pod brzozą.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania jest jej doskonała trwałość oraz jakość.

Box sponsorowany

Przewozy międzynarodowe - busy do Holandii Szczecin i Niemiec. Potrzebujesz bezpiecznego transportu busami do Holandii lub Niemiec? Nasza firma specjalizuje się w przewozach pasażerów nowoczesnymi busami do tych właśnie krajów. Posiadamy nowoczesne, w pełni sprawne technicznie busy Słupsk, którymi świadczymy nasze usługi. Gwarantujemy najwyższy poziom obsługi oraz atrakcyjne ceny. Posiadamy wszelkie niezbędne zezwolenia na przejazdy na terenie Niemiec i Holandii. Nasi klienci mogą liczyć na terminowość i bezpieczny transport bez względu na warunki pogodowe. Zatrudniamy wyłącznie kierowców posiadających odpowiednie kompetencje zawodowe i doświadczenie. Jednocześnie są to osoby sympatyczne i kontaktowe, dzięki którym podróż upływa w przyjemnej atmosferze. Busy Słupsk są w idealnym stanie technicznym i zapewniają podróżnym maksymalny komfort. Godziny wyjazdów oraz dokładne trasy ustalane są na podstawie zapotrzebowania naszych klientów. Z naszej oferty korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje, np. szkoły. Organizujemy przewozy do pracy oraz w celach turystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. busy Słupsk to rozwiązanie dla każdego.

Trump rozszerza zakaz podróżowania na Irlandię i Wielkš Brytanię

15.03.20

Donald Trump potwierdził, że Wielka Brytania i Irlandia zostanš dodane do amerykańskiego zakazu podróżowania w zwišzku z pandemiš koronawirusa.

RSS

NBP wyszedł na zero. Nie zasili budżetu państwa

01.05.19

Wynik finansowy NBP za 2018 rok wyniósł zero złotych, więc bank centralny nie podzieli się swoim zyskiem z budżetem państwa – wynika ze sprawozdania finansowego NBP za 2018 r.

RSS

USA: Jeszcze o skorumpowanym Putinie

29.01.16

Opinia przedstawiciela Departamentu Skarbu USA, że prezydent Rosji Władimir Putin jest skorumpowany, "najlepiej odzwierciedla poglšdy administracji" - oœwiadczył na codziennym briefingu prasowym rzecznik Białego Domu Josh Earnest.

RSS

Osobowoœci oscarowej nocy

01.03.16

Ze statuetkami w rękach mówiš za kulisami o drodze do kariery, filmowych i życiowych inspiracjach.

RSS

Tak wyglšda prawdziwe zadłużenie Polski. GUS ujawnił dane

22.04.18

Główny Urzšd Statystyczny po raz pierwszy przedstawił szacunki wartoœci uprawnień emerytalno-rentowych gospodarstw domowych nabytych w ramach ubezpieczeń społecznych.

RSS

Kto ma gotowe dwa pokoje?

29.04.12

Najwięcej dwupokojowych lokali na gotowych osiedlach czeka na klientów na Mokotowie i w Wilanowie

RSS

Wieżowce wracają do planów

22.04.10

Więcej drapaczy chmur w Śródmieściu, parkingów na Białołęce i dłuższą drugą linię metra zakłada zmienione studium zagospodarowania przestrzennego Warszawy

RSS

Idealnie dobrane prezenty dla pracowników? Z Sodexo to możliwe!

08.10.13

Aby odpowiedzieć na zróżnicowane potrzeby pracowników podaruj im rozwiązania Sodexo. Tradycyjne Kupony Podarunkowe zrealizują w największej w Polsce sieci akceptującej (50 tys. punktów), skorzystają także ze zniżek do 50% . Nowoczesna Karta Podarunkowa – w specjalnej świątecznej edycji – zagwarantuje im dostęp do największego programu rabatowego oraz możliwość płatności wszędzie tam, gdzie każda karta Visa. Poznaj szczegóły na motywacja.sodexo.pl

RSS

Œmierć Jolanty Brzeskiej: co wiemy, czego jeszcze nie wiemy

01.11.17

We wtorek 31 paŸdziernika Komisja Weryfikacyjna ds. Reprywatyzacji zajmowała się zwrotem kamienicy przy ul. Nabielaka, w której mieszkała Jolanta Brzeska z rodzinš. Jej córka Magda Brzeska była jednym ze œwiadków.

RSS

Droższe płytki, farby i lakiery

29.04.12

Ceny chemii budowlanej idą w górę. Drożeją też płytki ceramiczne i silikatowe materiały ścienne

RSS

Uzupełnij swoje utracone płyny i energię!

29.06.13

Utrzymanie prawidłowego nawodnienia przed, w trakcie i po treningu pozwala uzyskać przewagę. Oto powody.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny