Debata nad ustawš o SN. "Chcecie przekupić sędziów"

29.11.17

Sejmowa komisja sprawiedliwoœci sprzeciwiła się wnioskowi opozycji o odrzucenie prezydenckiego projektu nowej ustawy o Sšdzie Najwyższym. W głosowaniach przepadły też inne wnioski formalne opozycji - o odroczenie prac nad projektem, o powołanie podkomisji w jego sprawie oraz o wysłuchanie publiczne.

Rzšd powinien jak najszybciej umożliwić budowę sieci komórkowych nowej generacji w Polsce. To przepustka do cywilizacyjnego skoku i nowoczesnej gospodarki. Pytanie, czy rola państwa przy tej inwestycji nie będzie zbyt wielka. W 80. rocznicę wybuchu II wojny œwiatowej przypominamy przemówienie prezydenta Lecha Kaczyńskiego wygłoszone na obchodach 70. rocznicy wybuchu II wojny œwiatowej. W Warszawie najdroższe 
są mieszkania sprzed 
1960 roku oraz te wybudowane po 2000 roku.Ceny wywoławcze domów są obecnie tylko minimalnie niższe niż przed rokiem. Według barometru „Rz” średnio spadły w tym czasie zaledwie o 2 – 3 proc Na drodze krajowej nr 11 samochód zderzył się z tirem. Cztery osoby zginęły. Na miejscu wypadku pracują prokuratura i policja. Robert Biedroń liczy na to, że Beata Szydło i Andrzej Duda przestanš być zależni od Jarosława Kaczyńskiego. Prezydent Słupska uważa, że prezes PiS jest niebezpieczny dla Polski.

- Jeœli to miała być nowa jakoœć w polskiej polityce, to jestem bardzo rozczarowany, mówišc delikatnie - skomentował wiceminister sprawiedliwoœci Patryk Jaki wczorajsze słowa lider partii Wiosna Roberta Biedronia.

W internecie pojawiły się witryny, z których za opłatš można pobrać formularze potrzebne do złożenia wniosku o rzšdowe œwiadczenia. To oszustwo – ostrzegajš Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz policja. Dennis Rodman, były gwiazdor NBA powiedział, że jego spotkania z przedstawicielami północnokoreańskich władz w minionych latach przyniosły efekt, kładšc podwaliny pod układ pokojowy, jaki Korea Północna ma zawrzeć z Koreš Południowš.

Po siedmiu godzinach walki o ochronę Jeziorka Czerniakowskiego stołeczni radni zasłużyli na brawa ekologów i wściekłość dewelopera Unijna agencja potwierdziła, że neonikotynoidy szkodzš owadom. Protestujš producenci tych œrodków i rolnicy, a Greenpeace jest zadowolony. Za 140 mln zł na wschodzie kraju mają powstać trzy hale handlowe z hotelem, stacjami benzynowymi oraz centrum logistycznym EAST A4 Logistic ParkMonopol Polskiego Związku Działkowców na przydzielanie działek może naruszać konstytucję - uważa prezes Sądu Najwyższego Dwa snopy światła przypomną o wybuchu powstania w getcie warszawskim. Udziałowcy spółki reprezentujący ponad 10 proc. głosów na walnym Orco zażądali zwołania walnego, na którym zaproponują wymianę zarządu spółki

RSS

Rolnicy nawożš wedle własnego uznania

22.12.15

Tylko 8 proc. polskich gospodarstw rolnych zleca badania gleby w celu okreœlenia jej potrzeb nawozowych – wynika z najnowszego badania NIK.

RSS

Przeklęty los „końcowego użytkownika”

29.01.18

Wykwalifikowani specjaliœci to z zasady ludzie wielu zalet. Majš jednak jednš poważnš wadę. Często nie rozumiejš, że ich perspektywa jest zupełnie inna niż odczucia tych, do których ich działania sš adresowane. Coœ, co jest idealne i łatwe dla eksperta, dla użytkownika może okazać się koszmarem. Pułapkš. Problemem gorszym niż ten, który próbowało się rozwišzać.

RSS

Boston: Wciąż brak podejrzanych

22.04.13

Władze amerykańskie i niezależni eksperci unikają wszelkich spekulacji na temat tego, kto mógł być sprawcą poniedziałkowego ataku bombowego w czasie maratonu w Bostonie. Przypominają też problemy wynikające z pochopnych oskarżeń wysuwanych w podobnych sytuacjach.

RSS

Nauczyciele szykujš się do strajku

01.02.19

Do 30 kwietnia majš być gotowe projekty aktów prawnych regulujšcych tegoroczne podwyżki płac – zapewnia MEN.

RSS

Box sponsorowany

akwarium typy. Akwarium to specjalnie skonstruowany sztuczny pojemnik, mający na celu podtrzymywanie zgodności naturalnej i umożliwienie egzystencji organizmom wodnym, które rozwijają się w okolicznościach słodkowodnych albo słonowodnych. Głównie akwarium stosuje się jednak dla aranżacji pomieszczenia lub do korzystania przez wielbicieli ryb i odrębnych istot wodnych, które mają możliwość w nim egzystować. Będąc właścicielem akwarium trzeba zwrócić uwagę na jego elementy wewnętrzne, czyli istoty, jedzenie dla nich, elementy wyposażenia zbiornika i różnorodne uzupełnienia, które ułatwiają np. usuwanie zanieczyszczeń. Akwaria, któreefektownie ozdobimy z pewnością będą służyły pomieszczeniu, w którym zostały usytuowane. Rybki to tak naprawdę zwierzątka domowe, których na nieszczęście nie da się dotykać, ani spędzić z nimi czau podobnie jak. Jednakżde z tej opcji wynika wiele pozytywów, więc jeśli zależy nam na standardzie własnego pokoju, zastanówmy się, czy szklany akwen nie byłby dla tego pomieszczenia idealną propozycją. Akwaria rozróżniać można przede wszystkim na 3 rodzaje, ze względu na ich zastosowanie. Akwarium domowe to takie, które możemy nabyć i które uatrakcyjnia pokój. Mogą być tutaj trzymane ryby słodkowodne i słonowodne, a od nas zależy jakie jedzenie i elementy uzupełniające w zbiorniku ulokujemy. Akwaria badawcze są odpowiednio przystosowane do celów naukowych i raczej nas nie zainteresują. Ostatnim rodzajem są publiczne, prezentowane wszystkim chętnym, które mogą zachęcić odwiedzających do obejrzenia np. nietypowych i niespotykanych organizmów wodnych. Akwarium pogrupować można również ze względu na jego budowę. Większa ich część wykonana została ze szkła, jednakże istnieją również takie metalowe, aluminiowe lub z tworzywa sztucznego. Najbardziej istotne, żeby któraś ścianka była przeźroczysta, byśmy mogli oglądać co ma miejsce w zbiorniku i czy rybki nie pływają na powierzchni.

Box sponsorowany

Sala na wesele Słupsk. Zdarzają się nam wesela na które przyjeżdża wielu gości z dalszej okolicy. Często musimy zorganizować nocleg dla tych gości. W takiej sytuacji idealnym miejscem na organizację wesela, jako imprezy okolicznościowej która musi wykorzystać salę na wesele w Słupsku, czy okolicy, może być hotel, lub inne miejsce z miejscami noclegowymi. Da to możliwość noclegi dla gości z dalszej okolicy bez potrzeby martwienia się o dowóz na miejsce noclegu. Jest to bardzo komfortowe zarówno dla osób organizujących wesele jak też dla gości i po zabawie na sali na wesele, czy inaczej mówiąc sali weselnej, kładą się oni spać, zresztą też od razu wykorzystujemy salę na wesele Słupsk, jako miejsce poprawin bo i tak z wesela wszystko zostaje .... Coraz częściej zdarzają się wesela na w których biorą udział goście z różnych miejsc Polski. W niektórych przypadkach może to dostarczać kłopotów ze względu na potrzebę komfortowego noclegu. Jeśli jednak zorganizujemy wesele w hotelu, czy sali na wesele Słupsk z dodatkowymi miejscami do spania, ten problem mamy z głowy. Jest to bardzo komfortowe wyjście dla wszystkich. Każdy może zadbać o siebie nie robiąc przy okazji problemu innym. Problem który w innych okolicznościach mógł by być kłopotliwy z powodu wynajmowania i rezerwacji noclegów, a także kwestii dojazdu z miejsca noclegu i powrotu w nocy, w tej sytuacji najzwyczajniej znika, kto jest zmęczony kładzie się spać, czy odpocząć. Jest to dość oczywiste wyjście jednak często spotykałem się z innym rozwiązaniem tej sytuacji i różnymi problemami z tego powodu. Oczywiste jest że w różnych miejscach kwestia wyboru miejsca będzie indywidualna. Jeśli jednak ktoś planuje wesele w Słupsku to zachęcam do sprawdzenia oferty sali na wesele Słupsk - Pod brzozą.

Box sponsorowany

wózki widłowe - Istnieje wiele atrybutów jakie opisują wózki widłowe magazynowe. Specyfikacje produktów najczęściej określa: udźwig, wysokość podnoszenia, rodzaj paliwa (najczęściej jest to diesel bądź benzyna-gaz) oraz dodatkowe funkcje. W Polsce można znaleźć wielu dostawców i producentów wózków widłowych magazynowych specjalizujących się w różnych typach podnośników oraz firm oferujących na sprzedaż wózki widłowe zarówno nowe jak i używane. Dodatkowo firmy te zajmują się nierzadko dystrybucją szerokiego asortymentu części tj.: widły, ogumienie oraz pozycjonery, chwytaki, przesuwy, osłony operatora, daszki, kabiny i obrotnice.

Box sponsorowany

Przewozy międzynarodowe - busy do Holandii Szczecin i Niemiec. Potrzebujesz bezpiecznego transportu busami do Holandii lub Niemiec? Nasza firma specjalizuje się w przewozach pasażerów nowoczesnymi busami do tych właśnie krajów. Posiadamy nowoczesne, w pełni sprawne technicznie busy Słupsk, którymi świadczymy nasze usługi. Gwarantujemy najwyższy poziom obsługi oraz atrakcyjne ceny. Posiadamy wszelkie niezbędne zezwolenia na przejazdy na terenie Niemiec i Holandii. Nasi klienci mogą liczyć na terminowość i bezpieczny transport bez względu na warunki pogodowe. Zatrudniamy wyłącznie kierowców posiadających odpowiednie kompetencje zawodowe i doświadczenie. Jednocześnie są to osoby sympatyczne i kontaktowe, dzięki którym podróż upływa w przyjemnej atmosferze. Busy Słupsk są w idealnym stanie technicznym i zapewniają podróżnym maksymalny komfort. Godziny wyjazdów oraz dokładne trasy ustalane są na podstawie zapotrzebowania naszych klientów. Z naszej oferty korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje, np. szkoły. Organizujemy przewozy do pracy oraz w celach turystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. busy Słupsk to rozwiązanie dla każdego.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania jest jej doskonała trwałość oraz jakość.

Box sponsorowany

Wymarzona kuchnia. Masz dość topornych, zagracających miejsce kuchennych mebli? Nie lubisz standardowego wyglądu kuchennych sprzętów? Tego całego plastiku? Obłych kształtów? Marzy ci się kuchnia, w której będzie naprawdę dużo miejsca? Kuchnia i meble kuchenne oraz zabudowy z charakterem? Chcesz mieć komfort pracy za każdym razem, gdy coś gotujesz? Jest rozwiązanie. Jeśli interesuje cię wszystko, co wymieniliśmy, to, czego potrzebujesz, to meble kuchenne do zabudowy, bez dwóch zdań. Co najważniejsze, pozwalają schować w sobie sprzęty, których nie chcesz, z różnych powodów, widzieć. Nie dość, że jest to estetyczne rozwiązanie, to na dodatek, kiedy dobrze to rozwiążesz, meble kuchenne Słupsk do zabudowy potrafią być oszczędnością miejsca. Nie wszyscy mają w końcu metraż kuchni jak w amerykańskich programach kulinarnych. Aby wybrać meble kuchenne do zabudowy, najbardziej optymalne do naszych potrzeb, warto rozeznać się w kilku miejscach przed ich wyborem. Na szczęście żyjemy w czasach internetu, co pozwala skorzystać z wyszukiwarki i znaleźć to, czego chcemy w kilka chwil, np. szukając w Słupsku, jedną z fraz jest meble kuchenne Słupsk, gdzie w wynikach możemy przebierać i wybierać, szukając producenta mebli kuchennych wg naszego gustu i naszej kieszeni.

Ryczałt od przychodów z najmu

29.04.10

Czy zmiana dotycząca możliwości opodatkowania przychodów z najmu zryczałtowanym podatkiem dochodowym według stawki 8,5 proc. dotyczy tylko przychodów z najmu okazjonalnego?

RSS

Bat na neonazistów może być nieskuteczny

29.01.18

Karniœci majš wštpliwoœci, czy kodeks karny pozwoli na skazanie uczestników zorganizowanych w lesie urodzin Führera, ujawnionych w telewizji.

RSS

Kosiniak-Kamysz: Kończy się polityka dwubiegunowa

01.01.20

Celem jest wejœcie do II tury i zwycięstwo z Andrzejem Dudš. Pierwszym zadaniem będzie przywrócenie wspólnoty, odbudowa relacji między Polakami i zbudowanie Polski przyszłoœci - o swoich planach politycznych na 2020 mówi kandydat PSL-Koalicji Polskiej na prezydenta, Władysław Kosiniak-Kamysz.

RSS

Wenders konsultantem transmisji z otwarcia Roku Œwiętego

08.12.15

Niemiecki reżyser Wim Wenders jest konsultantem artystycznym transmisji z wtorkowej mszy w Watykanie z okazji inauguracji Roku Œwiętego- podały media. W przeddzień papieskiej mszy widziany był na placu Œwiętego Piotra, gdzie bacznie analizował każdy szczegół.

RSS

"Już nigdy nie będzie takiego koncertu jak w 1967 r."

01.03.18

Po koncercie The Rolling Stones z 1967 roku nic już nie było takie samo - mówi Piotr Metz, dziennikarz muzyczny radiowej Trójki.

RSS

W mieszkaniach można przebierać

22.04.10

Warszawa nie może narzekać na brak nowych mieszkań. Pod koniec pierwszego kwartału br. kupić można było ich ok. 13,5 tys. Klienci mieli do wyboru aż 270 lokalizacji.

RSS

Gdzie na mieszkaniach zarobią najwięcej

29.03.10

We Wrocławiu, Warszawie i Krakowie lokale sprzedawane są średnio z 20-proc. marżą, choć są projekty, na których deweloperzy mogą zarobić nawet 40 proc.

RSS

Znamy ceny LOT-u Do Domu

15.03.20

400 – 800 złotych za lot w granicach Europy i 1600 – 2400 złotych za przelot dalekiego zasięgu – LOT ujawnił ceny biletów na jego specjalne rejsy po Polaków wracajšcych do Polski

RSS

Rodzina królewska zgadza się na kontrolę finansów

08.04.13

Hiszpańska rodzina królewska wyraziła zgodę na objęcie ściślejszym nadzorem swych finansów - podała agencja Reutera. Jest to związane z serią skandali korupcyjnych na dworze królewskim

RSS

Alpinista przeżył tydzień w lodowej szczelinie

22.08.12

Niemieccy i austriaccy ratownicy odnaleźli całego i zdrowego 70-letniego Niemca, który 8 sierpnia wyruszył samotnie na szczyt Schrankogel w Alpach Sztubajskich i wpadł do 20-metrowej szczeliny na wysokości 3000 metrów

RSS

Napieralski wraca do walki o SLD

22.04.15

Były lider lewicy walczy o swój byt w partii. Nie przeszkadza mu to budować struktur nowej formacji.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny