Strażnik z Auschwitz nie dożył procesu

08.04.16

Nie żyje były esesman z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz Ernst T., który w przyszłym tygodniu miał stanąć przed sądem w Hanau.

Prawie 41-letni Manny Pacquiao po znakomitym pojedynku pokonał w Las Vegas młodszego o dziesięć lat Keitha Thurmana i został najstarszym mistrzem w wadze półśredniej. W piątek w Moskwie odbędą się pierwsze za rządów PiS polsko-rosyjskie konsultacje międzyrządowe. To sygnał, że nowe władze w Warszawie będą próbowały naprawić stosunki z Rosją, zamrożone od wybuchu kryzysu na Ukrainie jesienią 2013 r. Ajax dotychczas musiał odrabiać straty w meczach wyjazdowych, dziś broni u siebie jednobramkowej zaliczki z Londynu. Jak sobie poradzi w nowej sytuacji?Mamy 11 nowych przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - poinformowało wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Wcześniej w sobotę ministerstwo informowało o kolejnych 25 przypadkach. Siatkarki Serbii zmierzą się z Holandią o złoty medal mistrzostw Europy rozgrywanych w Azerbejdżanie i Gruzji. W drugim półfinale Serbki w Baku pokonały Turcję 3:0 (25:17, 25:12, 25:21). Stawki za wynajem mieszkania obniżyły się w ci±gu roku o 1–2 proc. – wynika z barometru „Rz".

Maria Szarapowa nie przeszła testu dopingowego podczas Australian Open. Rosyjska tenisistka mówi: – Brałam to lekarstwo od 10 lat, nie zauważyłam, że jest zakazane od 1 stycznia 2016 roku

Niemiecka Lufthansa przyznała się do uziemienia z powodu epidemii koronawirusa 150 maszyn z 275, jakie ma w swojej flocie. To jeszcze nie koniec, bo przewoźnik zapowiedział kolejne cięcia siatki po zapowiedzianym zakazie lotów europejskich przewoźników do USA. Bez bezpieczeństwa w sieci nie ma bezpieczeństwa narodowego, nie ma stabilności gospodarczej i społecznej i trudno jest zapewnić interesy szerszych mas - powiedział prezydent Chin Xi Jinping.

Sprzedaż używanego mieszkania zajmowała w dużym mie¶cie w ci±gu ostatnich 12 miesięcy przeciętnie 114 dni – wynika z analiz Home Broker Mimo jednakowego sposobu naliczania dopłat do kredytu w „Rodzina na swoim” udział kwoty dopłat w stosunku do raty może być różny Najbardziej szczęśliwą gospodarką w tym roku ma być Tajlandia. Na przeciwnym biegunie jest Wenezuela. W Polsce gospodarczego szczęścia nieco ubędzie.W lipcu za materiały na dom o pow. 152 mkw. trzeba było zapłacić 146 tys. zł – to o ponad 5,8 tys. zł więcej niż w styczniu br. Jedna osoba zginęła, a dziewięć zostało rannych w wyniku ataku nożowników we Francji. Zaatakowali oni ludzi czekających na autobus przy stacji metra. To nie jest rewanż - mówił w Polsat News były marszałek Senatu, obecnie wicemarszałek Stanisław Karczewski o odebraniu Izbie Wyższej parlamentu pieniędzy na działalność polonijną.

RSS

Grunt zbyty po podziale bez VAT

08.05.10

Sprzedaż działek otrzymanych w darowiĽnie nie jest opodatkowana. Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Warszawie

RSS

Aukcja 5G rozpoczęta. Jak szybko powstaną nowe sieci komórkowe

08.03.20

Ruszyła pierwsza w Polsce aukcja radiowego pasma dla sieci nowej generacji. Teraz rząd ma przyjąć aktualizację dokumentu określającego plan kraju wobec tych sieci.

RSS

Pentagon: Amerykanie zostają w Polsce na dobre

15.03.19

Waszyngton proponuje Warszawie umowę zakładającą stałą obecność części wojsk USA.

RSS

Współwła¶ciciel bez prawa do zwolnienia

22.03.10

Sprzedaj±cy udziały w nieruchomo¶ci nie wiedz±, czy zbywaj± towar, czy ¶wiadcz± usługę. Interpretacja tych czynno¶ci decyduje o podatku

RSS

Box sponsorowany

wózki widłowe - Istnieje wiele atrybutów jakie opisuj± wózki widłowe magazynowe. Specyfikacje produktów najczę¶ciej okre¶la: udĽwig, wysoko¶ć podnoszenia, rodzaj paliwa (najczę¶ciej jest to diesel b±dĽ benzyna-gaz) oraz dodatkowe funkcje. W Polsce można znaleĽć wielu dostawców i producentów wózków widłowych magazynowych specjalizuj±cych się w różnych typach podno¶ników oraz firm oferuj±cych na sprzedaż wózki widłowe zarówno nowe jak i używane. Dodatkowo firmy te zajmuj± się nierzadko dystrybucj± szerokiego asortymentu czę¶ci tj.: widły, ogumienie oraz pozycjonery, chwytaki, przesuwy, osłony operatora, daszki, kabiny i obrotnice.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które s± wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalaj±cych jednocze¶nie zapewnić gwarancje wysokiej jako¶ci i bezpieczeństwa. Możliwo¶ci technologiczne, które ci±gle rozwijaj± się w branży stolarki aluminiowej pozwalaj± stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania jest jej doskonała trwało¶ć oraz jako¶ć.

Box sponsorowany

Przewozy międzynarodowe - busy do Holandii Szczecin i Niemiec. Potrzebujesz bezpiecznego transportu busami do Holandii lub Niemiec? Nasza firma specjalizuje się w przewozach pasażerów nowoczesnymi busami do tych wła¶nie krajów. Posiadamy nowoczesne, w pełni sprawne technicznie busy Słupsk, którymi ¶wiadczymy nasze usługi. Gwarantujemy najwyższy poziom obsługi oraz atrakcyjne ceny. Posiadamy wszelkie niezbędne zezwolenia na przejazdy na terenie Niemiec i Holandii. Nasi klienci mog± liczyć na terminowo¶ć i bezpieczny transport bez względu na warunki pogodowe. Zatrudniamy wył±cznie kierowców posiadaj±cych odpowiednie kompetencje zawodowe i do¶wiadczenie. Jednocze¶nie s± to osoby sympatyczne i kontaktowe, dzięki którym podróż upływa w przyjemnej atmosferze. Busy Słupsk s± w idealnym stanie technicznym i zapewniaj± podróżnym maksymalny komfort. Godziny wyjazdów oraz dokładne trasy ustalane s± na podstawie zapotrzebowania naszych klientów. Z naszej oferty korzystaj± zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje, np. szkoły. Organizujemy przewozy do pracy oraz w celach turystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofert±. busy Słupsk to rozwi±zanie dla każdego.

Box sponsorowany

akwarium typy. Akwarium to specjalnie skonstruowany sztuczny pojemnik, maj±cy na celu podtrzymywanie zgodno¶ci naturalnej i umożliwienie egzystencji organizmom wodnym, które rozwijaj± się w okoliczno¶ciach słodkowodnych albo słonowodnych. Głównie akwarium stosuje się jednak dla aranżacji pomieszczenia lub do korzystania przez wielbicieli ryb i odrębnych istot wodnych, które maj± możliwo¶ć w nim egzystować. Będ±c wła¶cicielem akwarium trzeba zwrócić uwagę na jego elementy wewnętrzne, czyli istoty, jedzenie dla nich, elementy wyposażenia zbiornika i różnorodne uzupełnienia, które ułatwiaj± np. usuwanie zanieczyszczeń. Akwaria, któreefektownie ozdobimy z pewno¶ci± będ± służyły pomieszczeniu, w którym zostały usytuowane. Rybki to tak naprawdę zwierz±tka domowe, których na nieszczę¶cie nie da się dotykać, ani spędzić z nimi czau podobnie jak. Jednakżde z tej opcji wynika wiele pozytywów, więc je¶li zależy nam na standardzie własnego pokoju, zastanówmy się, czy szklany akwen nie byłby dla tego pomieszczenia idealn± propozycj±. Akwaria rozróżniać można przede wszystkim na 3 rodzaje, ze względu na ich zastosowanie. Akwarium domowe to takie, które możemy nabyć i które uatrakcyjnia pokój. Mog± być tutaj trzymane ryby słodkowodne i słonowodne, a od nas zależy jakie jedzenie i elementy uzupełniaj±ce w zbiorniku ulokujemy. Akwaria badawcze s± odpowiednio przystosowane do celów naukowych i raczej nas nie zainteresuj±. Ostatnim rodzajem s± publiczne, prezentowane wszystkim chętnym, które mog± zachęcić odwiedzaj±cych do obejrzenia np. nietypowych i niespotykanych organizmów wodnych. Akwarium pogrupować można również ze względu na jego budowę. Większa ich czę¶ć wykonana została ze szkła, jednakże istniej± również takie metalowe, aluminiowe lub z tworzywa sztucznego. Najbardziej istotne, żeby która¶ ¶cianka była przeĽroczysta, by¶my mogli ogl±dać co ma miejsce w zbiorniku i czy rybki nie pływaj± na powierzchni.

Box sponsorowany

Sala na wesele Słupsk. Zdarzaj± się nam wesela na które przyjeżdża wielu go¶ci z dalszej okolicy. Często musimy zorganizować nocleg dla tych go¶ci. W takiej sytuacji idealnym miejscem na organizację wesela, jako imprezy okoliczno¶ciowej która musi wykorzystać salę na wesele w Słupsku, czy okolicy, może być hotel, lub inne miejsce z miejscami noclegowymi. Da to możliwo¶ć noclegi dla go¶ci z dalszej okolicy bez potrzeby martwienia się o dowóz na miejsce noclegu. Jest to bardzo komfortowe zarówno dla osób organizuj±cych wesele jak też dla go¶ci i po zabawie na sali na wesele, czy inaczej mówi±c sali weselnej, kład± się oni spać, zreszt± też od razu wykorzystujemy salę na wesele Słupsk, jako miejsce poprawin bo i tak z wesela wszystko zostaje .... Coraz czę¶ciej zdarzaj± się wesela na w których bior± udział go¶cie z różnych miejsc Polski. W niektórych przypadkach może to dostarczać kłopotów ze względu na potrzebę komfortowego noclegu. Je¶li jednak zorganizujemy wesele w hotelu, czy sali na wesele Słupsk z dodatkowymi miejscami do spania, ten problem mamy z głowy. Jest to bardzo komfortowe wyj¶cie dla wszystkich. Każdy może zadbać o siebie nie robi±c przy okazji problemu innym. Problem który w innych okoliczno¶ciach mógł by być kłopotliwy z powodu wynajmowania i rezerwacji noclegów, a także kwestii dojazdu z miejsca noclegu i powrotu w nocy, w tej sytuacji najzwyczajniej znika, kto jest zmęczony kładzie się spać, czy odpocz±ć. Jest to do¶ć oczywiste wyj¶cie jednak często spotykałem się z innym rozwi±zaniem tej sytuacji i różnymi problemami z tego powodu. Oczywiste jest że w różnych miejscach kwestia wyboru miejsca będzie indywidualna. Je¶li jednak kto¶ planuje wesele w Słupsku to zachęcam do sprawdzenia oferty sali na wesele Słupsk - Pod brzoz±.

Box sponsorowany

Wymarzona kuchnia. Masz do¶ć topornych, zagracaj±cych miejsce kuchennych mebli? Nie lubisz standardowego wygl±du kuchennych sprzętów? Tego całego plastiku? Obłych kształtów? Marzy ci się kuchnia, w której będzie naprawdę dużo miejsca? Kuchnia i meble kuchenne oraz zabudowy z charakterem? Chcesz mieć komfort pracy za każdym razem, gdy co¶ gotujesz? Jest rozwi±zanie. Je¶li interesuje cię wszystko, co wymienili¶my, to, czego potrzebujesz, to meble kuchenne do zabudowy, bez dwóch zdań. Co najważniejsze, pozwalaj± schować w sobie sprzęty, których nie chcesz, z różnych powodów, widzieć. Nie do¶ć, że jest to estetyczne rozwi±zanie, to na dodatek, kiedy dobrze to rozwi±żesz, meble kuchenne Słupsk do zabudowy potrafi± być oszczędno¶ci± miejsca. Nie wszyscy maj± w końcu metraż kuchni jak w amerykańskich programach kulinarnych. Aby wybrać meble kuchenne do zabudowy, najbardziej optymalne do naszych potrzeb, warto rozeznać się w kilku miejscach przed ich wyborem. Na szczę¶cie żyjemy w czasach internetu, co pozwala skorzystać z wyszukiwarki i znaleĽć to, czego chcemy w kilka chwil, np. szukaj±c w Słupsku, jedn± z fraz jest meble kuchenne Słupsk, gdzie w wynikach możemy przebierać i wybierać, szukaj±c producenta mebli kuchennych wg naszego gustu i naszej kieszeni.

Złe zarządzanie mocniej doskwiera

08.04.19

To szefowie mają największy wpływ na wydajność załogi. Niestety, często negatywny – twierdzi aż 27 proc. pracowników.

RSS

Przy kredytach w obcych walutach

15.03.10

Nadzieje na to, że spready w końcu zaczn± systematycznie spadać, na razie okazuj± się płonne

RSS

Wpadka Szarapowej: brała, nie wiedziała

08.03.16

Maria Szarapowa nie przeszła testu dopingowego podczas Australian Open. Rosyjska tenisistka mówi: – Brałam to lekarstwo od 10 lat, nie zauważyłam, że jest zakazane od 1 stycznia 2016 roku

RSS

Krajobraz po podwyżce

15.03.10

Aż 75 proc. mieszkań komunalnych w stolicy to lokale, w których brak wygód. Nie ma w nich ciepłej wody, kanalizacji, łazienki. Tak wynika z raportu miasta opracowanego po wzro¶cie stawek czynszu

RSS

Nie ma ofert w „Rodzinie...”

29.04.12

Na preferencyjny kredyt po zmianach prawa kupimy mniej nowych mieszkań. Rynek wtórny z dopłat wła¶ciwie wypadł

RSS

Algorytm zwiększy zasięg elektrycznych aut

29.02.20

Nowy algorytm uczenia maszynowego pozwala dobrać metodę i przewidzieć żywotność baterii po zaledwie 100 cyklach ładowania. Testy zajmują mu 16 dni zamiast dwóch lat.

RSS

Tania ropa uderza w giełdy i waluty

22.12.15

Naftowa przecena mocno uderzyła w rynki wschodzące, a jej najnowszą ofiarą stał się Azerbejdżan, który w jeden dzień zdewaluował swoją walutę o 47 proc. wobec dolara.

RSS

Żalek o marszu KOD: To nie jest polski naród

29.02.16

- Jeżeli to jest naród, to ten, który miał krępującą przeszłość w SB i UB. Ale to nie jest naród polski - tak poseł Polski Razem Jacek Żalek skomentował wczorajszy marsz KOD pod hasłem "My, naród".

RSS

Komu uda się namierzyć „obcych”

15.06.14

Odkrycie pozaziemskiej cywilizacji jest na wyci±gnięcie ręki. Jej poszukiwanie to nowy wy¶cig kosmiczny.

RSS

Producenci oburzeni nowymi przepisami. Slimy w grubej paczce

01.08.18

Ministerstwo Zdrowia szykuje regulacyjny absurd. Zamierza ujednolicić wielkość opakowań, niezależnie od rodzaju papierosów.

RSS

¦mietnik niezgody

22.03.10

Pod oknami mieszkańców bloku przy ul. Podchor±żych 39a w Warszawie rozpoczęto budowę nowego ¶mietnika. Jednak korzystać z niego będ± mieszkańcy s±siednich budynków

RSS

Informacje


ksi±żka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, ksi±żka telefoniczna - możliwo¶ć dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawieraj±ca firmy i osoby prywatne. Nasza ksi±żka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem cało¶ciowym, czyli zawieraj±cym wszystkie 16 województw.


Menu witryny