Uchwalono ustawę tworzšcš rejestr pedofilów

01.04.16

Sejm uchwalił ustawę przewidujšcš utworzenie rejestru przestępców seksualnych, m.in. pedofilów. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Mieszkania przy ul. Palmowej, choć gotowe od lat, wciąż nie są oddane do użytku. Osiedle ma jedynie tymczasowe szamba i prąd budowlany. Vincent Lindon, nagrodzony za rolę w filmie „Miara człowieka" aktor opowiada Barbarze Hollender, jak grał bezrobotnego. Wynik europejskich negocjacji wzmocnił pozycję we Wspólnocie premiera Morawieckiego – pisze dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.Małżonkowie mogą skorzystać z ulgi pod warunkiem, że oboje byli zameldowani w sprzedawanym domu czy mieszkaniu. Nie wystarczy meldunek jednego z nich Chcę wybudować dom na działce, której współwłaścicielem jest kuzynka przebywająca teraz w Grecji. Chce przepisać na mnie swoją część działki, ale nie może wrócić do Polski, żeby załatwić formalności. Co robić? "The Chamber" to wydany 23 czerwca nowy singel Lenny'ego Kravitza. Zapowiada dziesiąty album muzyka, który ukaże się we wrześniu. Artysta wystąpi w Łodzi 3 listopada.

Jacek Rostowski na antenie TVN24 ostrzegał, że ustawa frankowa w kształcie zaproponowanym przez PiS, będzie kosztować banki jednš czwartš ich kapitału.

Władze amerykańskie i niezależni eksperci unikają wszelkich spekulacji na temat tego, kto mógł być sprawcą poniedziałkowego ataku bombowego w czasie maratonu w Bostonie. Przypominają też problemy wynikające z pochopnych oskarżeń wysuwanych w podobnych sytuacjach. Przychodzi mieszkaniec do urzędu dzielnicy i – jak sam mówi – „pragnie wybawić jej burmistrza z kłopotu”.

Obroty pośredników spadły. Aby przetrwać na rynku, agenci nieruchomości tną wydatki na reklamę i najem biur, redukują zatrudnienie - Teraz, po tych tygodniach, ja się dziwię, że Prawo i Sprawiedliwoœć stoi w miejscu. Tak samo jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe, dlaczego od wielu, wielu dni protestujšce proszš o rozmowę z tym, który naprawdę podejmuje decyzję, czyli z Jarosławem Kaczyńskim, a Jarosław Kaczyński boi się do nich przyjœć - powiedział Adrian Zandberg z partii Razem, komentujšc brak porozumienia rzšdu PiS z protestujšcymi w Sejmie rodzicami i opiekunami osób niepełnosprawnych. Kto wie, może wkrótce prezes Maciej Nawacki da w zęby temu, kto nie zgadza się z jego widzeniem œwiata i podważa jego wolę.Papież został chwycony i mocno pocišgnięty za rękę, gdy szedł przez na plac Œwiętego Piotra. Franciszek oderwał rękę z wyraŸnym oburzeniem. Władze samorzšdowe nie mogš usuwać z przestrzeni publicznej antyaborcyjnych banerów, bo ograniczajš w ten sposób prawo obywateli do demonstrowania swoich opinii i przekonań. Obserwujemy stabilny wzrost zainteresowania firm japońskich współpracš z partnerami polskimi.

RSS

Puchar Davisa: Polska remisuje z Zimbabwe 1:1

08.04.18

Gdy okazało się, że w sopockiej Hali Stulecia nie zagra nasz tenisista nr 1 Hubert Hurkacz, kłopotów można było się spodziewać, nawet z Zimbabwe. Hurkacz siedział na ławce rezerwowych, okładał prawš kostkę lodem i patrzył jak grajš Kamil Majchrzak i Michał Przysiężny.

RSS

M od dewelopera - stawki ofertowe nie spadają

29.03.10

Średnia cena mieszkań na rynku pierwotnym w kraju wynosi ok. 7,1 tys. zł za mkw.

RSS

Trzymali dokumenty, by odmówić kredytu

29.04.12

Budowę domu z opóźnieniem rozpoczął czytelnik. Bank długo rozpatrywał wniosek, przetrzymując dokumenty

RSS

Piłka ręczna: Pewne zwycięstwo Chorwatów

22.01.16

Chorwacja pokonała w Krakowie Macedonię 34:24 (17:13) w drugim czwartkowym meczu grupy 1. drugiej rundy mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania jest jej doskonała trwałość oraz jakość.

Box sponsorowany

Wymarzona kuchnia. Masz dość topornych, zagracających miejsce kuchennych mebli? Nie lubisz standardowego wyglądu kuchennych sprzętów? Tego całego plastiku? Obłych kształtów? Marzy ci się kuchnia, w której będzie naprawdę dużo miejsca? Kuchnia i meble kuchenne oraz zabudowy z charakterem? Chcesz mieć komfort pracy za każdym razem, gdy coś gotujesz? Jest rozwiązanie. Jeśli interesuje cię wszystko, co wymieniliśmy, to, czego potrzebujesz, to meble kuchenne do zabudowy, bez dwóch zdań. Co najważniejsze, pozwalają schować w sobie sprzęty, których nie chcesz, z różnych powodów, widzieć. Nie dość, że jest to estetyczne rozwiązanie, to na dodatek, kiedy dobrze to rozwiążesz, meble kuchenne Słupsk do zabudowy potrafią być oszczędnością miejsca. Nie wszyscy mają w końcu metraż kuchni jak w amerykańskich programach kulinarnych. Aby wybrać meble kuchenne do zabudowy, najbardziej optymalne do naszych potrzeb, warto rozeznać się w kilku miejscach przed ich wyborem. Na szczęście żyjemy w czasach internetu, co pozwala skorzystać z wyszukiwarki i znaleźć to, czego chcemy w kilka chwil, np. szukając w Słupsku, jedną z fraz jest meble kuchenne Słupsk, gdzie w wynikach możemy przebierać i wybierać, szukając producenta mebli kuchennych wg naszego gustu i naszej kieszeni.

Box sponsorowany

Przewozy międzynarodowe - busy do Holandii Szczecin i Niemiec. Potrzebujesz bezpiecznego transportu busami do Holandii lub Niemiec? Nasza firma specjalizuje się w przewozach pasażerów nowoczesnymi busami do tych właśnie krajów. Posiadamy nowoczesne, w pełni sprawne technicznie busy Słupsk, którymi świadczymy nasze usługi. Gwarantujemy najwyższy poziom obsługi oraz atrakcyjne ceny. Posiadamy wszelkie niezbędne zezwolenia na przejazdy na terenie Niemiec i Holandii. Nasi klienci mogą liczyć na terminowość i bezpieczny transport bez względu na warunki pogodowe. Zatrudniamy wyłącznie kierowców posiadających odpowiednie kompetencje zawodowe i doświadczenie. Jednocześnie są to osoby sympatyczne i kontaktowe, dzięki którym podróż upływa w przyjemnej atmosferze. Busy Słupsk są w idealnym stanie technicznym i zapewniają podróżnym maksymalny komfort. Godziny wyjazdów oraz dokładne trasy ustalane są na podstawie zapotrzebowania naszych klientów. Z naszej oferty korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje, np. szkoły. Organizujemy przewozy do pracy oraz w celach turystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. busy Słupsk to rozwiązanie dla każdego.

Box sponsorowany

Sala na wesele Słupsk. Zdarzają się nam wesela na które przyjeżdża wielu gości z dalszej okolicy. Często musimy zorganizować nocleg dla tych gości. W takiej sytuacji idealnym miejscem na organizację wesela, jako imprezy okolicznościowej która musi wykorzystać salę na wesele w Słupsku, czy okolicy, może być hotel, lub inne miejsce z miejscami noclegowymi. Da to możliwość noclegi dla gości z dalszej okolicy bez potrzeby martwienia się o dowóz na miejsce noclegu. Jest to bardzo komfortowe zarówno dla osób organizujących wesele jak też dla gości i po zabawie na sali na wesele, czy inaczej mówiąc sali weselnej, kładą się oni spać, zresztą też od razu wykorzystujemy salę na wesele Słupsk, jako miejsce poprawin bo i tak z wesela wszystko zostaje .... Coraz częściej zdarzają się wesela na w których biorą udział goście z różnych miejsc Polski. W niektórych przypadkach może to dostarczać kłopotów ze względu na potrzebę komfortowego noclegu. Jeśli jednak zorganizujemy wesele w hotelu, czy sali na wesele Słupsk z dodatkowymi miejscami do spania, ten problem mamy z głowy. Jest to bardzo komfortowe wyjście dla wszystkich. Każdy może zadbać o siebie nie robiąc przy okazji problemu innym. Problem który w innych okolicznościach mógł by być kłopotliwy z powodu wynajmowania i rezerwacji noclegów, a także kwestii dojazdu z miejsca noclegu i powrotu w nocy, w tej sytuacji najzwyczajniej znika, kto jest zmęczony kładzie się spać, czy odpocząć. Jest to dość oczywiste wyjście jednak często spotykałem się z innym rozwiązaniem tej sytuacji i różnymi problemami z tego powodu. Oczywiste jest że w różnych miejscach kwestia wyboru miejsca będzie indywidualna. Jeśli jednak ktoś planuje wesele w Słupsku to zachęcam do sprawdzenia oferty sali na wesele Słupsk - Pod brzozą.

Box sponsorowany

akwarium typy. Akwarium to specjalnie skonstruowany sztuczny pojemnik, mający na celu podtrzymywanie zgodności naturalnej i umożliwienie egzystencji organizmom wodnym, które rozwijają się w okolicznościach słodkowodnych albo słonowodnych. Głównie akwarium stosuje się jednak dla aranżacji pomieszczenia lub do korzystania przez wielbicieli ryb i odrębnych istot wodnych, które mają możliwość w nim egzystować. Będąc właścicielem akwarium trzeba zwrócić uwagę na jego elementy wewnętrzne, czyli istoty, jedzenie dla nich, elementy wyposażenia zbiornika i różnorodne uzupełnienia, które ułatwiają np. usuwanie zanieczyszczeń. Akwaria, któreefektownie ozdobimy z pewnością będą służyły pomieszczeniu, w którym zostały usytuowane. Rybki to tak naprawdę zwierzątka domowe, których na nieszczęście nie da się dotykać, ani spędzić z nimi czau podobnie jak. Jednakżde z tej opcji wynika wiele pozytywów, więc jeśli zależy nam na standardzie własnego pokoju, zastanówmy się, czy szklany akwen nie byłby dla tego pomieszczenia idealną propozycją. Akwaria rozróżniać można przede wszystkim na 3 rodzaje, ze względu na ich zastosowanie. Akwarium domowe to takie, które możemy nabyć i które uatrakcyjnia pokój. Mogą być tutaj trzymane ryby słodkowodne i słonowodne, a od nas zależy jakie jedzenie i elementy uzupełniające w zbiorniku ulokujemy. Akwaria badawcze są odpowiednio przystosowane do celów naukowych i raczej nas nie zainteresują. Ostatnim rodzajem są publiczne, prezentowane wszystkim chętnym, które mogą zachęcić odwiedzających do obejrzenia np. nietypowych i niespotykanych organizmów wodnych. Akwarium pogrupować można również ze względu na jego budowę. Większa ich część wykonana została ze szkła, jednakże istnieją również takie metalowe, aluminiowe lub z tworzywa sztucznego. Najbardziej istotne, żeby któraś ścianka była przeźroczysta, byśmy mogli oglądać co ma miejsce w zbiorniku i czy rybki nie pływają na powierzchni.

Box sponsorowany

wózki widłowe - Istnieje wiele atrybutów jakie opisują wózki widłowe magazynowe. Specyfikacje produktów najczęściej określa: udźwig, wysokość podnoszenia, rodzaj paliwa (najczęściej jest to diesel bądź benzyna-gaz) oraz dodatkowe funkcje. W Polsce można znaleźć wielu dostawców i producentów wózków widłowych magazynowych specjalizujących się w różnych typach podnośników oraz firm oferujących na sprzedaż wózki widłowe zarówno nowe jak i używane. Dodatkowo firmy te zajmują się nierzadko dystrybucją szerokiego asortymentu części tj.: widły, ogumienie oraz pozycjonery, chwytaki, przesuwy, osłony operatora, daszki, kabiny i obrotnice.

MSZ Turcji kpi z Rosji. "Znana z demokracji"

01.01.16

"Czarnym humorem" nazwał rzecznik tureckiego MSZ wyrażone przez Rosję zaniepokojenie, spowodowane możliwoœciš łamania przez Turcję praw człowieka w czasie operacji skierowanej przeciwko Kurdom.

RSS

"Liczymy na cztery wolne niedziele w miesišcu"

29.10.17

Janusz Œniadek z PiS powiedział, że podejmie się negocjacji i wypracowania kompromisu w sprawie niedziel wolnych od handlu, jesteœmy pełni nadziei, że tak się stanie - powiedział w sobotę Alfred Bujara, przewodniczšcy krajowej sekcji pracowników handlu NSZZ "Solidarnoœć".

RSS

Korea Północna już nie chce rozmów o denuklearyzacji

08.12.19

- Tematu denuklearyzacji nie ma już na stole negocjacyjnym, długie rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi nie sš potrzebne - oœwiadczył ambasador Korei Północnej przy ONZ Kim Song.

RSS

Legia Warszawa odwróciła losy meczu i pokonała Koronę Kielce

29.07.18

Onet: Korona Kielce przegrała z Legiš Warszawa 1:2 (1:0) w sobotnim meczu LOTTO Ekstraklasy. Wojskowi zdołali rozstrzygnšć spotkanie na swojš korzyœć, mimo że od 32. minuty przegrywali.

RSS

Ile trzeba czekać na klienta

15.04.10

Sprzedaż używanego mieszkania zajmowała w dużym mieście w ciągu ostatnich 12 miesięcy przeciętnie 114 dni – wynika z analiz Home Broker

RSS

Trwa fatalna seria ŁKS-u. Beniaminek pokonany przez Wisłę Płock

01.09.19

W 7. kolejce PKO Ekstraklasy Wisła Płock pokonała na własnym stadionie ŁKS ŁódŸ 2:1 - podaje Onet. Gole dla Nafciarzy strzelali Grzegorz Kuœwik i Giorgi Merebaszwili. Beniaminek przegrał w lidze już po raz pišty z rzędu.

RSS

Firmy nadal dają rabaty, ale nie wszędzie są one jednakowe

08.03.10

Najwięcej klienci mogą wytargować w Gdańsku i Wrocławiu – nawet 17 proc. rabatu. W stolicy – niecałe 7 proc.

RSS

Boris Johnson: Po brexicie nie zabraknie wody i chipsów

08.01.19

- Miliony osób głosowały za opuszczeniem UE - tak były szef brytyjskiego MSZ, zwolennik brexitu, Boris Johnson odpowiedział na pytanie dziennikarza, który zwrócił mu uwagę że w czasie referendum Brytyjczykom nie mówiono, że rozstanie z UE może mieć formę tzw. twardego brexitu.

RSS

Finlandia deportuje 20 tys. imigrantów?

29.01.16

Władze Finlandii spodziewajš się, że ok. 20 tys. z 32 tys. imigrantów, którzy wystšpili z wnioskiem o azyl w tym kraju w 2015 roku, spotka się z odpowiedziš odmownš.

RSS

Prawybory Konfederacji: Bosak na czele, Korwin-Mikke daleko

08.12.19

Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Artur Dziambor - ci kandydaci walczšcy o nominację Konfederacji w wyborach prezydenckich otrzymali największe poparcie w głosowaniu na pierwszym prawyborczym zjeŸdzie ugrupowania, poinformował poseł Robert Winnicki.

RSS

"Ważniejsze od hejtu sš tajne listy poparcia do KRS"

01.09.19

Ważniejsze od hejtu sš tajne listy poparcia do KRS.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny