Rosją rządzą ludzie służb

15.09.15

Rozmowa: 
Krzysztof Rak, historyk filozofii, ekspert w dziedzinie stosunków międzynarodowych

Aż 1,5 mln złotych odszkodowania, chce rodzina mieszkańca Olszanicy, który zginął od ran zadanych przez niedźwiedzia. Po półrocznym okresie przejściowym, czyli od 1 lipca tego roku opłaty za płatność kartą nie będą mogły być wyższe niż 0,5 proc. wartości transakcji. Dla europejskich przywódców absolutnym priorytetem jest teraz powstrzymanie fali imigrantów.PKW nie przedstawiła szczegółowych wyników, co utrudnia odwołania. Cztery kobiety i siedmiu mężczyzn odpowie za dawanie łapówek lekarzom w zamian za zwolnienia lekarskie, przez co ZUS i pracodawcy stracili ponad 40 tys. zł. PiS ma problem z przekazem, nie przywództwem

Premier Donald Tusk powiedział, że jest poruszony informacją ozakłóceniu wykładu profesor Magdaleny Środy przez grupę ludzi, którzy wtargnęli we wtorek do aulina UW. Uważam, że stała się rzecz straszna, choć nikt nikogo nie pobił - podkreślił premier.

Nikt nie zdecydował się na kupno należšcych do grupy Jastrzębskiej Spółki Węglowej hotelu w Gdyni i oœrodków wczasowych w Zakopanem, Sianożętach i Pobierowie. Spółka wyceniła te obiekty łšcznie na 48,5 miliona złotych Sokoły umieszczone dziś w gniazdach pod Olsztynem, zaopatrzone są w nadajniki wysyłające sms-y o pozycjach ptaków.

Choć od lat Polska stara się o odzyskanie licznych dzieł sztuki, zrabowanych przez ZSRR, to negocjacje z Rosją i Ukrainą nie zostały dotąd sfinalizowane - powiedział Jacek Miler z ministerstwa kultury podczas konferencji nt. restytucji dzieł sztuki w Krakowie. „Mamy jaja" - deklarują urolodzy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i zachęcają Polaków do regularnego badania jąder. W środę około godz. 11 do katowickiej redakcji tygodnika "Gość Niedzielny" wtargnął mężczyzna i twierdził, że wysadzi bombę.Od przyszłego roku wszystkie większe szpitale będą musiały mieć własne oddziały psychiatryczne. W służbie zdrowia szykuje się więc wcale niemała rewolucja. Przywódca "Nocnych Wilków", Aleksandr "Chirurg" Załdostanow, oświadczył w czasie spotkania z dziennikarzami w Brześciu, że mimo przeciwdziałania ze strony polskich pograniczników, rajd rosyjskich motocyklistów dojdzie do skutku. Firmy, które miały być w lepszej kondycji niż TV Trwam, nie są w stanie zapłacić za koncesję

RSS

Parkowi strażnicy psiej wagi

08.05.12

Od poniedziałku w stolicy na Polu Mokotowskim i w Parku Kultury Powsin pojawią się strażnicy psiej wagi

RSS

Dobry klimat dla tych, którzy stawiają na dzieci

08.06.13

Duże rodziny zrozumiały, że siła w grupie. Pod koniec miesiąca organizują pierwszy wspólny zjazd w Grodzisku Mazowieckim.

RSS

Polacy z roku na rok bogatsi

08.04.10

Coraz więcej Polaków ma samochód i komputer. Telefonu komórkowego nie mają tylko ci, którzy nie chcą

RSS

SLD: rząd gwałci wolność

22.06.14

Premier stał się symbolem zamachu na wolność słowa – uważają politycy Sojuszu.

RSS

Box sponsorowany

Sala na wesele Słupsk. Zdarzają się nam wesela na które przyjeżdża wielu gości z dalszej okolicy. Często musimy zorganizować nocleg dla tych gości. W takiej sytuacji idealnym miejscem na organizację wesela, jako imprezy okolicznościowej która musi wykorzystać salę na wesele w Słupsku, czy okolicy, może być hotel, lub inne miejsce z miejscami noclegowymi. Da to możliwość noclegi dla gości z dalszej okolicy bez potrzeby martwienia się o dowóz na miejsce noclegu. Jest to bardzo komfortowe zarówno dla osób organizujących wesele jak też dla gości i po zabawie na sali na wesele, czy inaczej mówiąc sali weselnej, kładą się oni spać, zresztą też od razu wykorzystujemy salę na wesele Słupsk, jako miejsce poprawin bo i tak z wesela wszystko zostaje .... Coraz częściej zdarzają się wesela na w których biorą udział goście z różnych miejsc Polski. W niektórych przypadkach może to dostarczać kłopotów ze względu na potrzebę komfortowego noclegu. Jeśli jednak zorganizujemy wesele w hotelu, czy sali na wesele Słupsk z dodatkowymi miejscami do spania, ten problem mamy z głowy. Jest to bardzo komfortowe wyjście dla wszystkich. Każdy może zadbać o siebie nie robiąc przy okazji problemu innym. Problem który w innych okolicznościach mógł by być kłopotliwy z powodu wynajmowania i rezerwacji noclegów, a także kwestii dojazdu z miejsca noclegu i powrotu w nocy, w tej sytuacji najzwyczajniej znika, kto jest zmęczony kładzie się spać, czy odpocząć. Jest to dość oczywiste wyjście jednak często spotykałem się z innym rozwiązaniem tej sytuacji i różnymi problemami z tego powodu. Oczywiste jest że w różnych miejscach kwestia wyboru miejsca będzie indywidualna. Jeśli jednak ktoś planuje wesele w Słupsku to zachęcam do sprawdzenia oferty sali na wesele Słupsk - Pod brzozą.

Box sponsorowany

Wymarzona kuchnia. Masz dość topornych, zagracających miejsce kuchennych mebli? Nie lubisz standardowego wyglądu kuchennych sprzętów? Tego całego plastiku? Obłych kształtów? Marzy ci się kuchnia, w której będzie naprawdę dużo miejsca? Kuchnia i meble kuchenne oraz zabudowy z charakterem? Chcesz mieć komfort pracy za każdym razem, gdy coś gotujesz? Jest rozwiązanie. Jeśli interesuje cię wszystko, co wymieniliśmy, to, czego potrzebujesz, to meble kuchenne do zabudowy, bez dwóch zdań. Co najważniejsze, pozwalają schować w sobie sprzęty, których nie chcesz, z różnych powodów, widzieć. Nie dość, że jest to estetyczne rozwiązanie, to na dodatek, kiedy dobrze to rozwiążesz, meble kuchenne Słupsk do zabudowy potrafią być oszczędnością miejsca. Nie wszyscy mają w końcu metraż kuchni jak w amerykańskich programach kulinarnych. Aby wybrać meble kuchenne do zabudowy, najbardziej optymalne do naszych potrzeb, warto rozeznać się w kilku miejscach przed ich wyborem. Na szczęście żyjemy w czasach internetu, co pozwala skorzystać z wyszukiwarki i znaleźć to, czego chcemy w kilka chwil, np. szukając w Słupsku, jedną z fraz jest meble kuchenne Słupsk, gdzie w wynikach możemy przebierać i wybierać, szukając producenta mebli kuchennych wg naszego gustu i naszej kieszeni.

Box sponsorowany

Przewozy międzynarodowe - busy do Holandii Szczecin i Niemiec. Potrzebujesz bezpiecznego transportu busami do Holandii lub Niemiec? Nasza firma specjalizuje się w przewozach pasażerów nowoczesnymi busami do tych właśnie krajów. Posiadamy nowoczesne, w pełni sprawne technicznie busy Słupsk, którymi świadczymy nasze usługi. Gwarantujemy najwyższy poziom obsługi oraz atrakcyjne ceny. Posiadamy wszelkie niezbędne zezwolenia na przejazdy na terenie Niemiec i Holandii. Nasi klienci mogą liczyć na terminowość i bezpieczny transport bez względu na warunki pogodowe. Zatrudniamy wyłącznie kierowców posiadających odpowiednie kompetencje zawodowe i doświadczenie. Jednocześnie są to osoby sympatyczne i kontaktowe, dzięki którym podróż upływa w przyjemnej atmosferze. Busy Słupsk są w idealnym stanie technicznym i zapewniają podróżnym maksymalny komfort. Godziny wyjazdów oraz dokładne trasy ustalane są na podstawie zapotrzebowania naszych klientów. Z naszej oferty korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje, np. szkoły. Organizujemy przewozy do pracy oraz w celach turystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. busy Słupsk to rozwiązanie dla każdego.

Box sponsorowany

wózki widłowe - Istnieje wiele atrybutów jakie opisują wózki widłowe magazynowe. Specyfikacje produktów najczęściej określa: udźwig, wysokość podnoszenia, rodzaj paliwa (najczęściej jest to diesel bądź benzyna-gaz) oraz dodatkowe funkcje. W Polsce można znaleźć wielu dostawców i producentów wózków widłowych magazynowych specjalizujących się w różnych typach podnośników oraz firm oferujących na sprzedaż wózki widłowe zarówno nowe jak i używane. Dodatkowo firmy te zajmują się nierzadko dystrybucją szerokiego asortymentu części tj.: widły, ogumienie oraz pozycjonery, chwytaki, przesuwy, osłony operatora, daszki, kabiny i obrotnice.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania jest jej doskonała trwałość oraz jakość.

Box sponsorowany

akwarium typy. Akwarium to specjalnie skonstruowany sztuczny pojemnik, mający na celu podtrzymywanie zgodności naturalnej i umożliwienie egzystencji organizmom wodnym, które rozwijają się w okolicznościach słodkowodnych albo słonowodnych. Głównie akwarium stosuje się jednak dla aranżacji pomieszczenia lub do korzystania przez wielbicieli ryb i odrębnych istot wodnych, które mają możliwość w nim egzystować. Będąc właścicielem akwarium trzeba zwrócić uwagę na jego elementy wewnętrzne, czyli istoty, jedzenie dla nich, elementy wyposażenia zbiornika i różnorodne uzupełnienia, które ułatwiają np. usuwanie zanieczyszczeń. Akwaria, któreefektownie ozdobimy z pewnością będą służyły pomieszczeniu, w którym zostały usytuowane. Rybki to tak naprawdę zwierzątka domowe, których na nieszczęście nie da się dotykać, ani spędzić z nimi czau podobnie jak. Jednakżde z tej opcji wynika wiele pozytywów, więc jeśli zależy nam na standardzie własnego pokoju, zastanówmy się, czy szklany akwen nie byłby dla tego pomieszczenia idealną propozycją. Akwaria rozróżniać można przede wszystkim na 3 rodzaje, ze względu na ich zastosowanie. Akwarium domowe to takie, które możemy nabyć i które uatrakcyjnia pokój. Mogą być tutaj trzymane ryby słodkowodne i słonowodne, a od nas zależy jakie jedzenie i elementy uzupełniające w zbiorniku ulokujemy. Akwaria badawcze są odpowiednio przystosowane do celów naukowych i raczej nas nie zainteresują. Ostatnim rodzajem są publiczne, prezentowane wszystkim chętnym, które mogą zachęcić odwiedzających do obejrzenia np. nietypowych i niespotykanych organizmów wodnych. Akwarium pogrupować można również ze względu na jego budowę. Większa ich część wykonana została ze szkła, jednakże istnieją również takie metalowe, aluminiowe lub z tworzywa sztucznego. Najbardziej istotne, żeby któraś ścianka była przeźroczysta, byśmy mogli oglądać co ma miejsce w zbiorniku i czy rybki nie pływają na powierzchni.

Walczą o miliardy na cukrzycę

08.11.14

Diabetycy żądają szybkiej ścieżki leczenia – takiej, jaką mają dostać chorzy na raka. Szansę na spełnienie mają tylko niektóre ich postulaty.

RSS

Ślązacy chcą być górnikami

22.08.12

Kompania Węglowa, wspólnie z władzami Rudy Śląskiej, otwiera własną zasadniczą szkołę zawodową

RSS

Michał Tusk wygrał proces z Faktem

01.02.13

Wydawca "Faktu" ma przeprosić syna premiera, Michał Tusk za "nieprawdziwe informacje" tabloidu, że grozi mu do 10 lat więzienia w związku z możliwością przestępstwa przy jego współpracy z OLT Express

RSS

KRRiT odpiera zarzuty NIK. Prawica chce dalszych kontoli

08.07.12

PiS i Solidarna Polska chcą, by Sejm zobligował NIK do kontroli procesu koncesyjnego. KRRiT wskazuje, że wcześniejsze kontrole nie kwestionowały opłacania koncesji na raty

RSS

Rakieta spadła na miasto na Pomorzu

29.11.15

Policja w Pucku ustala, kto wystrzelił obiekt przypominający rakietę, który lądował w prywatnym ogródku w Mrzezinie na Pomorzu.

RSS

Błaszczak: Chcemy odtajnienia informacji o rozmowie Kwiatkowski - Kulczyk

29.07.14

Sejmowa komisja ds. kontroli państwowej chce, by prokuratura odtajniła informacje o treści rozmowy prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego z biznesmenem Janem Kulczykiem.

RSS

Zabrać rodzinie, by dać dzieciom

29.03.14

Ograniczenie wspólnego rozliczania małżeństw z PIT zniechęci 
do posiadania pierwszego potomka.

RSS

Kandydat SLD oskarża PiS: Ukradli mi hasło

15.10.14

Startujący w wyścigu o fotel prezydenta Łodzi Tomasz Trela z SLD twierdzi, że hasło wyborcze PiS jest plagiatem jego sloganu.

RSS

Abp Hoser: Europa będzie muzułmańska, jeśli nic się nie zmieni

08.09.15

- Problem uchodźców Polski nie ominie. Przyjęcie obcokrajowców oznacza przyjęcie ich z całą odpowiedzialnością za ich przyszłość – uważa apb. Henryk Hoser, metropolita warszawsko-praskim.

RSS

Grupiński: Zawiedli nas konserwatyści

15.06.14

Nie ma powodu, żeby w tej sprawie podawać się do dymisji – powiedział szef klubu parlamentarnego PO Rafał Grupiński. Odniósł się w ten sposób do głosowania ws. odebrania immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu. - Zawiodło nas skrzydło konserwatywne.

RSS

Wojna ratusza z pasażerami

15.07.14

Hanna Gronkiewicz-Waltz, koncentrując się na oddaniu drugiej linii metra, nie jeździ innymi środkami transportu. Gdyby jeździła, nie tolerowałaby absurdów, które sprawiają, że stolica jest wciąż egzotycznym bazarem na tle Europy.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny